Karabük Teknokent’te ilk imzalar atıldı

Posted Yorum yapınKarabük içinde yayınlandı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin organizasyonuyla KBÜ Safranbolu Uygulama Konukevi’nde Teknokent’in ilk kabul edilen üç firmasının da katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi. İmza törenine Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Prof. Dr. Oğuz Fındık ile söz konusu üç firmanın temsilcileri katıldı. İmza töreninde Karabük Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Prof. Dr. Oğuz Fındık Teknokent’in faaliyetleri, hedefleri ve avantajlarına yönelik açıklamalarda bulundu. 

Teknokent’te yer alan bir diğer firma FULL&EGALL Yazılım Ltd. Şti. kurucusu Adnan Dayan ve Genel Müdür Şeyda Yıldız ise firma hedeflerinin yanı sıra hukuki alanda bilginin depolanmasına ve hızlı erişimine yönelik performans artıracak gelişmiş bir arama teknolojisi sunarak bu alandaki gereksinimleri gidereceklerini belirtti.

Girişimcilere destek konusunda örnek duyarlılık (HABERTÜRK)

Posted Yorum yapınDüzce içinde yayınlandı

Düzce Üniversitesi, plastik ve tarımsal atıklardan piroliz yöntemiyle enerji elde edilmesi konusunda ArGe çalışması bulunan Antepli Motorlu Araçlar şirketine destek sağlayarak örnek bir duyarlılık sergiledi.
Antepli Motorlu Araçlar San. Tic. Ltd. Şirketi ArGe Yetkilisi Ahmet Balyemez; Düzce Üniversitesi’nin, çevreye duyarlı ve katma değeri yüksek bu çalışmaya verdiği destekle ilgili açıklamalarda bulundu. Öncelikle kendi hayat hikayesinden bahseden Ahmet Balyemez, 1966 yılında Şanlıurfa’da doğduğunu ve ilkokul mezunu olduğunu belirtti. Seyahat işletmeciliği, madeni yağ ve rafine üzerine çalışmaları bulunduğunu ve Irak’ta uzun yıllar çalıştığını ifade eden Balyemez, Türkiye’ye döndükten sonra 25 yıllık deneyimleri sonucunda bu proje çalışmasına başladığını ve yollarının Düzce Üniversitesi ile nasıl kesiştiğini samimi bir üslupla dile getirdi.

Plastik ve tarımsal atıklardan piroliz yöntemiyle enerji elde edilmesi konulu çalışmasını hayata geçirmek için birçok üniversiteye başvurduğunu söyleyen Ahmet Balyemez, ilkokul mezunu olduğu için sürekli ret cevabı aldığını sözlerine ekledi. Basında Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma çalışmalarını ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın projelere verdiği büyük desteği gördüğünü belirten Balyemez, buradan hareketle randevu alarak Rektör Çakar’la görüştüğünü ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın kendilerine çok yakın ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti vurguladı. Görüşmede projelerini anlattıklarını ifade eden başarılı girişimci, Rektör Çakar’ın kendisini Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş’a yönlendirdiğini sözlerine ekledi.

Gerekli kolaylığı sağlayan Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş’ın çalışmaların standart bir ArGe’ye dönüştürülmesi için yol haritası konusunda da destek olduğunu söyleyen Ahmet Balyemez, Düzce Teknopark’ta da ArGe şirketi kurmaya karar verdikleri bilgisini paylaştı. Düzce Üniversitesi’yle ihtisaslaşma kapsamında stratejik işbirliği anlaşması da imzaladıklarını dillendiren Balyemez, işbirliği çerçevesinde ilk olarak Düzce KOSGEB İl Müdürlüğü’ne proje yazımını tamamladıklarını söyledi.

Zonguldak Teknopark ile imzalar atıldı

Posted Yorum yapınZonguldak içinde yayınlandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne gittik ve denizlerdeki katliama son vermek, plastik atıkları piroliz yöntemi ile yeniden dönüştürme projemizden bahsettik.

Balyemez Ar-Ge Makine Kimya ve Çevre Teknolojileri San. Tic. A.Ş. olarak Zonguldak Teknopark ile anlaşmalarımızı sağladık ve imzalarımızı attık.

DÜZCE ZİYARETİMİZ

Posted Yorum yapınDüzce içinde yayınlandı

Düzce Üniversitesi’ne çalışmalarımız tanıtıldı. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, birçok projeye verdiği desteklerden sonra Balyemez projesini de görüp destekledi. Projeyle ilgili 2 yıldır kat edilmeye çalışılan mesafeyi Düzce Üniversitesi’nin desteğiyle 15 gün içinde tamamlandığı ifade edildi

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT İLE BALYEMEZ ARGE ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Posted Yorum yapınKarabük içinde yayınlandı

Balyemez A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Balyemez projesinden kısaca bahsetmiştir. “Hedefimiz doğadan binlerce yıl kaybolmayan, geri dönüşümü olan ve olmayan atık plastikleri yapacağımız sıfır atık ilkesine uygun, çevre dostu makineler ile doğadan yok edip aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlayacak projeler geliştirmek ve bu konudaki sorunlara çözüm bulmaktır. Bu proje ile amacımız plastik atıkların geri dönüşümüyle elde edilecek dışa bağımlı olduğumuz ikincil hammaddelerin üretimini sağlayarak, ithalatın önünü kesip ekonomimize katkı sağlamaktır.

Üretilecek olan makine ile gerek enerji gerek kimya alanının yan ürünleri gerekse ağır sanayide ısıtma amaçlı kullanılmak üzere pirolitik yağ elde edilecektir. Bu bağlamda üniversite ile ortak bir çabayla kısa sürede projemizi sunmayı ve projeyi tesisleştirip istihdama katkı sağlamayı hedefliyoruz. “ şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.